BİZİ ARAYIN

 • https://www.facebook.com/furkanhaliyikamafabrikasi/
 • https://twitter.com/?lang=tr
Halı Yıkama İzleme

Avcılar Halı Yıkama

Avcılar Halı Yıkama  


(0212) 852 39 21 -  (0538) 865 92 21


 
 Farklı firmalar ile halı yıkatmak  için araştırma yapmanız gerekir. Çünkü halıda kullanılan maddelerin insan sağlığına zarar vermemesi ve halının çürümemesi için yapılması gereken yıkama işlemi titizlik ve dikkatle yapılmalıdır. Bu nedenle de tercih edilen firmanın önemi büyüktür. Yanlış bir firma tercih etmeniz hem para hem de zaman kaybetmenize neden olur. Kullanılan malzemelerin kalitesi, temizlik işlemi gibi önemli detaylar yapılan işlemin de kalitesini ortaya çıkarır. Avcılar halı yıkama  bu konuda oldukça dikkatli tutumu ile halılarınız için en özel ortamları yaratmaktadır. Renk atımını önleyen su sıcaklığı, halıda kopmalara ve kenarlarında oluşacak kırılmalara yol açabilecek yanlış sıkma işlemlerine karşı titiz davranan firmamızı her zaman halınızın değerini bilerek iş yapar. 


Avcılar Halı Yıkama Fabrikası

Son zamanlarda gittikçe artan temizlik konusu, herkesi ilgilendiren bir konu haline geldi. Temizlik çok eski yıllardan beri süregelen ve bir nevi kişilerin sağlıklarını ya da bulundukları ortamı dezenfekte etmeye gereksinim duymaları şeklinde geliştiği söylenebilir.

Evlerde günlük olarak rutin yapılan temizlikler vardır. Bunlar ev süpürme, toz alma, cam silme şeklinde değişiklik gösterebilir. Birde daha detaylı ve dip bucak yapılan temizlikler vardır. Bu temizliklerde ev neredeyse komple kaldırılır ve dip bucak kirli yer kalmayacak şekilde temizlenir.

Ev temizliğinde en çok dikkat edilen ve ne kadar uğraşılsa da içine kiri ve tozu hapsettiği için yeteri kadar temizlenmeyen halılarla uğraşmak bir o kadar zordur. Halılar genellikle süpürülür ancak süpürme esnasında farkında olmadan yüzeydeki kirlerin bir kısmı halının iç kısmına emilir. Buraya hav arası da denilebiliyor. Ve bu da dip kısımdaki kirleri çıkarmayı daha da zorlaştırıyor.

Eski zamanlarda ev hanımları dip bucak temizlik yapmak için genellikle bayramları ya da mevsim değişimlerini beklerler. Yaz, kış, bayram temizliği şeklinde. Bu temizliğe başlarken ilk olarak halılar evlerinin önünde uygun bir alanda bolca su ve sabunla yıkanır.  Böylelikle hem tasarruf edilir, ev ekonomisine katkıda bulunulur hem de halılarının daha iyi temizlendiği düşünülür. Ancak yoruldukları ve uğraştıkları bir yana ne kadar çabalanırsa çabalansın istenilen temizliğe ulaşılmaz bu sadece tatmin edici bir temizliktir. Sizlerde Avcılar halı yıkama ailesi ile tanışarak halılarınızı evinizin havasını değiştirebilirisiniz.

Günümüze baktığımızda çoğu kadın çalıştığı için birçoğuysa uğraşmak istemediği için ilk iş olarak halılarını yıkamaya vermek ister. Böylelikle hem daha tatminkâr bir temizlik elde edilir hem de ev işleri daha kolaylaşır. Bu alan üzerinde yoğunlaşmış ve meslek haline getirmiş birçok firma bulunmaktadır. İşleri temizlik olan firmalar profesyonel bir şekilde hareket ederek hem hijyene hem de müşteri memnuniyetine önem vermektedir.

Ancak dışarıdan bakıldığında halı yıkama firmalarının işleri ne kadar kolay gözükse de bir o kadar zahmet gerektirmektedir. Çoğu firmada otomatik yıkama makineleri bulunmasına rağmen bu halıları kaldırıp yüklemesi özellikle bunu ıslakken yapmak bir hayli güç gerektirmektedir.

HALILAR NASIL YIKANIR? NELERE DİKKAT EDİLİR?

Eğer bir halı yıkama firmasına başvurulacak ise bir ön araştırma yapmak çok daha verimli olacaktır. Yakın çevrenizde daha önce yıkatıp memnun kalan kişiler var ise onlardan  destek alabilirsiniz. Halı yıkama firması ile yaptığınız telefon görüşmesi sırasında onlara adresinizi belirterek kapınıza kadar gelip halılarınızı almasını sağlayabilirsiniz. Halılarınızı teslim etmeden önce halınızın garanti belgesinde yazan yıkama talimatlarını firmaya bildirmeniz gerekir. Böylelikle firma halınızın modeline göre yıkama yapacaktır. Özellikle halınızı teslim ederken kişisel bilgilerinizi vermeyi unutmayınız. Bu sayede halınız bir kaybolma ya da karışmaya sebebiyet vermez. Avcılar Halı Yıkama Fabrikası ile son derece titizliği önem veren lider firma akıllarda yerini almaktadır.

Verdiğiniz firmaya göre değişen birkaç çeşit halı yıkama şekli bulunmaktadır.

 • İlk olarak halılarınız süpürme ya da silkme işleminden geçmektedir.
 • Güçlü vakumlu süpürgelerle halılarınız kaba kir ve tozlardan arındırılır ya da silkme ve vurma işlemleri şeklinde de yapılabilir.
 • Kaba tozlarından arındırılan halı, yıkama odalarına alınır.
 • İlk olarak halınızın model ve türüne uygun şampuanlar dökülerek halıda biraz bekletilir ve yumuşaması sağlanır.
 • Ardından bir yıkama yöntemi olan otomatik makinelere koyulur ve makineler özel fırçalarla köpürterek yıkama işlemini gerçekleştirir.
 • Köpürüp durulanan halılar makinenin diğer tarafından temizlenmiş olarak çıkar.
 • Daha sonra farklı bir makineyle sıkma işlemi gerçekleştirilir ki halıya emilen fazla sular kuruma esnasında aşağı akıp halının sararmasına neden olmasın.
 • Sıkma işleminin ardından ise halılar yine her firmada değişiklik gösteren kimi zaman dışarıda kimi zaman kurutma odalarında bulunan tellere asılarak halının kuruması beklenir.
 • Bir diğer halı yıkama şekli ise yine aynı şekilde halının türüne göre dökülen dezenfektanların ardından bu sefer firma çalışanları gerekli malzemeleri (fırça, sıyırtgaç, ucu bez şeklinde olan fırçalar) alarak kendileri yıkama işlemine koyulurlar.
 • Halı öncelikle bolca köpürtülerek temizlenir. Zor lekeler varsa firmaya ait ilaçlar sıkılarak bu kirlerden de arındırılır.
 • Ardından bol su ile durulanır. Sıcak ya da soğuk su kullanılabilir. Ancak sıcak su kullanmak kirlerin daha çabuk ölüp çıkmasına kolaylık sağlayabilir.
 • Durulanıp temizlenen halı yine sıkma makinesine gönderilir ve iyice sıkılması sağlanır.
 • Daha sonra ise uygun kurutma alanına alınarak kuruması beklenir.
 • Yıkamada dikkat edilmesi gereken önemli konulardan bir tanesi de halıların kenarlarında bulunan (her halıda olmayabilir) saçaklardır. Bunların yıkama esnasında kopmamasına özen gösterilmelidir. Ayrıyeten özel fırçalar kullanılarak yönüne göre fırçalanmalı ve oranın temizliğine de önem verilmelidir.
 • Gelberi tekniği kullanılarak hav arasından çıkan kirler de arındırılabilir.
 • Yıkama işlemi bittikten sonra mutlaka bir kalite kontrol aşamasından geçmelidir. Halı üzerinde kalan ya da çıkmayan lekeler var ise gereği yapılmalı, çıkmıyorsa tekrar yıkanmalıdır.
 • Ardından kuruyan halılar otomatik makinelerle poşetlere sarılarak teslim edilmelidir.
 • Özel dokuma, yün gibi halıları yıkamaya verirken mutlaka modeli ve yıkanma şekli firmaya bildirilmelidir.
 • Bu farklı halılar yıkanırken zarar görmemesi için hızlı yıka-hızlı durula tekniği kullanılabilir.

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret73829

          Tüm Sağlık Çalışanlarına %30 İndirim.


CORONA VİRÜSÜ SEBEBİ İLE YÖNETİM MÜDÜRÜNÜN ALMIŞ OLDUĞU KARAR DOĞRULTUSUNDA 
18.03.2020 30.06.2020 TARİHİNE KADAR HALILAR SON DURULAMA İŞLEMİNDEN SONRA SİRKE SUYU İLE DEZENFEKTE EDİLİP TEKRANDAN DURULANACAKTIR.