BİZİ ARAYIN

 • https://www.facebook.com/furkanhaliyikamafabrikasi/
 • https://twitter.com/?lang=tr
Halı Yıkama İzleme

Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikası

Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikası 


(0212) 853 60 02  - (0544) 684 94 12

Havaların ısınıp yazın yaklaşmasıyla beraber hanımlarda dip bucak temizlik yapma zamanı gelmiş bulunmaktadır. Günlük rutin temizliklerin yanı sıra mevsimlik ya da bayramlarda yapılan büyük temizlikler vardır. Evin her köşesini temizleyen kadınların zorlandığı en önemli konulardan bir tanesi de halı yıkama işlemidir. Tozu ve kiri derinlemesine içine hapseden halıları her ne kadar kendi imkânlarıyla temizlemeye çalışsalar da bu işlemi evin içinde ancak bezlerle ya da yeni çıkan halı yıkama makineleriyle yapmak mümkün olabiliyor. Çoğu kadın makinelere güvenemez ve halıyı kendi imkânlarıyla temizlemeye gayret gösterir. Ancak bununla da tatmin olmayanların bütçelerinin yettiği kadarıyla bir halı yıkama firmasına başvurulduğu görülmektedir.

Önceden imkânı olmayan ev hanımları hem zamanları olduğundan hem de uygun bahçe ve yerleri olduğundan halılarını kapılarının önüne atıp bol su ile yıkarlardı. Ancak günümüzde zaman yetersizliğinden kadınlar işlerini de kolaylaştırmak için otomatik olarak bahçeşehir halı yıkama firmalarına başvurmaktadırlar. Peki, bu halı yıkamaları halılarınızı nasıl yıkıyor ve ne gibi işlemlerden geçiyor biraz bahsedelim.Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikaları


Günümüzde birbirinden farklı birçok çeşit ve modelde halı bulunmaktadır. Kimse halısına zarar gelsin istemeyeceği için öncelikle halılarınızın varsa garanti belgelerinde yazan yıkama talimatlarına dikkat etmelidir. Her halı yıkama firmasına güvenilmeyeceği için eğer etrafınızda daha önce halılarını yıkatıp memnun kalan tanıdıklarınız varsa onlara başvurup iletişim numaralarını alabilirsiniz. Ardından firmayı arayıp bilgi alıp fiyatlarını da öğrenebilirsiniz. Firmaya ev adresinizi de vererek gelmesini beklemeniz gerekmektedir.  Daha sonra kapınıza kadar gelen firmaya önce halınızın özel yapım, yün, dokuma gibi hangi türe ait olduğu bildirilmeli ve nasıl yıkanması gerektiği konusunda bilgi verilmelidir.  Halılarınızı poşetlere sarıp üzerine kişisel bilgilerinizi ve bir barkod numarası ekleyerek araçlarına yüklerler. Bu bilgiler halınızın yıkanma teknikleri ve kaybolmaması için gerekli bir barkod numarasıdır. 


Bahçeşehir Halı Yıkama Tavsiye

Son dönemlerde sıklıkla ardan halı yıkama işletmeleri ne yazık ki çoğu müşterilerin kabusu olmuş haline gelmiştir. Bizler bahçeşehir halı yıkama olarak halılarınızı halımız gibi görüp son derece titiz ve hijyen kurallarına uyarak faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Bahçeşehirin her noktasına olan ücretsiz servis ağımız ile hizmet veren Furkan Halı Yıkama fabrikası ulaşmış olduğu maksimum müşteri portfoyü ile gelen tavsiye ve önerilerle birlikte hızla gelişmeye devam etmektedir. Sizlerde her türlü halı, koltuk ve stor perde gibi ürünlerinizi bahçeşehir halı yıkama ile yaptırarak ilk günkü temizliğe şahitlik etmiş olacaksınız.Halıların tür ve modellerine göre yıkamacılar birçok farklı teknikle halılarınızı yıkamaktadır. Peki, bu teknikler nedir? Nasıl yıkanır? İnceleyelim.

 • Şampuanlama Yöntemi ile Halı Yıkama

Bu teknik en çok tercih edilen ve maliyeti açısından en ekonomik halı yıkama yöntemidir. Bu yıkamayla önce halılar süpürülür ve üzerindeki kaba tozlardan arındırılır. Ardından üzerine önce şampuan, dezenfektan ya da çeşitli solüsyonlar dökülerek halı köpürtülür. Biraz beklemenin ardından kimyasalların kuruduğu anlaşıldığında halının dibindeki tozların kimyasallara yapıştığı gözle görülebilmektedir.  Kuruduktan sonra bu köpük biraz katılaşır ve halıdan ayrılması daha kolaylaşır. Daha sonra ise halı yıkama süpürgeleriyle bu kimyasallardan tamamen arındırılır. Zahmet gerektirmediği ve daha ekonomik olduğu için detay istemeyen ve sık kullanılan bir yöntemdir.

 • Kuru Halı Temizleme Yöntemi İle Halı Temizleme

Bu yöntem daha çok kadınların günlük normal temizliklerinde tercih ettikleri bir temizleme seçeneğidir. Bu işlemde su kullanılmaz. Bu yöntem çok az şu içeren emici bir toz yardımıyla gerçekleştirilir. Deterjan çözücünün de yardımıyla halı temizleme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Bu malzemeler halı üzerine serpilerek bu işlem için kullanılan makinelerle dağıtılır. Bir müddet beklemenin ardından bu kimyasallar yine farklı makinelerle emilir ve kirler de bu makineye geçmiş olur. Böylelikle halıyı ıslatmaya gerek kalmadan kolayca temizleme işlemi gerçekleştirilebilir.

 • Buharlama Yöntemi İle Halı Yıkama

Buharlı halı yıkama yönteminde kullanılan aslında buhar değil çok yüksek derecelerdeki sıcak sudur. Bu yöntem sadece halı yıkama değil birçok üründe de kullanılmaktadır. Bu yüksek derecedeki sıcak su makineler yardımıyla halıya püskürtülerek kirlerin sıcağı görüp yumuşaması sağlanır. Ayrıca bu suların içine çeşitli dezenfektanlar eklenir. Ardından bir diğer makineyle de bu kirler çekilir ve içine hapsedilir.

Bu yöntem sayesinde derinlemesine bir hijyen sağlandığı için halıda bulunan bütün bakteriler uzaklaştırılmış olur.  Özellikle evde küçük çocuğu ya da emekleyen bebeği olanların halıdan alerjenik maddeler uzaklaştırıldığı için sık tercih ettiği bir yöntemdir. Çoğu halı yıkama firması bu işlemi eve gelerek kendi makineleriyle son derece bir titizle yapabiliyorken kendiniz yapmanız isterseniz de kiraya verebiliyorlar. Kiraladıktan sonra halınızın türüne ve modeline göre firmaya nasıl uygulayacağınızı ve kaç derecede olması gerektiğini danışabilirsiniz. Ancak bu işlemi kendiniz gerçekleştirmeniz size daha fazla maliyete sebebiyet verebilir.

 • Köpük Yöntemi İle Halı Yıkama

Bu yöntemde diğer buhar ve şampuan ile yıkama tekniğine benzer şekilde gerçekleştirilir. Halının üzerine dökülecek şampuan, dezenfektan ya da daha farklı kimyasallar önce köpürtülür, ardından biraz bekledikten sonra makineler yardımıyla vakumlanır. Bu yöntemde daha fazla köpük olacağından sadece bir makineyle halıyı temizlemek tatmin edici bir temizlik oluşturmayacağından arkasından buharlı yöntem de kullanılabilir. Fakat buharlama yönteminde olduğu gibi derinlemesine bir temizlik söz konusu değildir. Bizler Bahçeşehir halı yıkama olarak halılarınızın sulu ve bitkisel özlü ürünler kullanarak yıkanmasını tavsiye etmeteyiz. 

 • Derinlemesine Halı Yıkama

Bu teknik daha profesyonel bir işlem gerektirdiğinden her firma yapmamaktadır ve maliyeti de diğer yöntemlere göre daha yüksektir. Evinizden alınan halılar ayrı bir odada toz kaldırma işleminden geçerek kaba kirler arındırılır. Otomatik halı yıkama makineleri kullanılarak yine farklı bir odada yıkama işlemine başlanır. Ardından bir diğer odada sıkma işleminin arkasından başka bir odada kurumaya bırakılır. En son olarak da kalite kontrolden geçerek otomatik paketleme yöntemiyle paketlenerek evlerinize teslim edilir.   Firmamızın Uzun Yıllar Hizmet Vermesinin Birkac Nedeni

 • Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir
 • Profösyonel kadro ve son teknoloji techizat
 • Hızlı servis zamanında teslimet
 • Müşteri odaklı
 • Alanında fiili ehliyete sahip lider firma
 • %100 temizlik garantisi
 • Uygun fiyatta kaliteli çözümler
 • İyisi değil ! en İyisini istediğimiz için çabalıyoruz..
 • Avrupa yakası tüm ilçelere ücretsiz servis ağı


UYARI: Paketli gelen halılarınız 24 saat içerisnde çıkarılmadığı takdirde bakteri üreme ve küflenme riski oldukça yüksektir.

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret86174