BİZİ ARAYIN

  • https://www.facebook.com/furkanhaliyikamafabrikasi/
  • https://twitter.com/?lang=tr
Halı Yıkama İzleme

Küçükçekmece Halı Yıkama

Küçükçekmece  Halı Yıkama       

Eskiden beri tüm kadınları ya da kadın erkek ayırmaksızın herkesi ilgilendiren temizlik son derece titizlik ve önem gerektiren bir konudur. Bu zamana kadar ev işleriyle hep kadınların ilgilendiğini görmek mümkün. Hijyene ve temizliğe önem veren bütün kadınlar bayram ya da özel gün fark etmeksizin günlük olarak evlerinin işlerini görmektedirler. Temizliğe bu kadar düşkün olunmasının ilk nedenlerinden birisi de sağlıktır. Camları ve balkonları açtıktan sonra bizim gözle gördüğümüz ya da göremediğimiz birçok toz partikülleri evinize girmektedir. Ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın silip süpürülse bile bu tozlar bulunduğu yere yapışabilirler. Özellikle kültürümüzdeki önemi sayesinde her odada bulunan halılar çok sıklıkla temizleme ihtiyacı duymadığımız ya da sadece süpürüp bezlerle sildiğimiz tozu ve kiri içine en çok hapseden eşyalardır. Bu yüzden kendi imkânlarımızla yıkamak ne kadar doğru kesin bir şey söylenilemez.  Profesyonel şekilde halı yıkama meselesini kendilerine iş haline getirmiş birçok firma bulunmaktadır. Bu yazımızda da işini iyi ve profesyonel bir şekilde yapan bu firmalar halılarınızı nasıl yıkıyor? Nelere dikkat ediyor? Ondan bahsedeceğiz.  Sizlerde halılarınızı uygun fiyatta kaliteli titiz bir temizlik şirketine yıkatmak istiyorsanız Küçükçekmece halı yıkama haftanın 7 günün siz değerli müşterimize hizmet verebilmek adına burada yerini almaktadır.Küçükçekmece Halı Yıkama Firmaları

Yaptıkları işler dışarıdan her ne kadar kolay gibi gözükse de ağır ve zahmetli bir işleri bulunan ve bir o kadar titizlik istenen bir meslek gurubudur.  Yıkama işlemini makineler yapıyor olsa da, halı yıkama işi herhangi bir kıyafet ya da ürün temizlemek kadar kolay bir işlem değildir. Sık bir şekilde dokunmuş halılarda kir ve tozu dibine hapseden hav arası denen boşluklar bulunmaktadır. Zaman içinde o boşluğa hapsolmuş kirleri çıkarmakta pek kolay bir iş değildir. Bu yüzden de bu firmalara zor bir iş düşmektedir. Kullandıkları makinelerden, dezenfektan ürünlerine kadar özenle ve en iyi ürünler seçilerek Furkan halı yıkama güvencesi ile yıkanmaktadır.

  • İlk olarak seçeceğiniz firmanın sizlere güven sağlaması gerekmektedir. Sonucunda da sizde gönderdiğiniz halılar geri geldiğinde aklınızda “Acaba temiz mi yıkandı?” diye bir şüpheniz oluşmamalıdır.
  • Yıkanma sırasında kullanılan şampuanlar ve dezenfektanlar kaliteli ve bir o kadar istenileni karşılayacak düzeyde olmalıdır.
  • Halılarınız evden alındığında ya da yıkanıp getirilirken mutlaka dışarları şeffaf poşet ya da naylonlarla sarılmalıdır ki tekrar getirilirken lekelenmesin ya da kirlenmesin.
  • Halıyı yıkarken yapılması gereken bir gelberi tekniği vardır. Gelberi, uzun bir kürek olarak tanımlanabilir. Bu işlem sayesinde hav arasından çıkan kirler arındırılır.
  • Özellikle halılar yıkandıktan sonra kurutmaya bırakılmadan sıkılması gerekmektedir. Böylece damlayan sularla halılarınızın lekelenmesi ya da sararması önlenmiş olur.
  • Bir diğer konu ise halılarınızı yıkamaya vermeden önce kullanma talimatında yazan yıkama kurallarını kontrol edebilir ve halılarınızı almaya gelen yetkililere bu konu hakkında bilgi verebilirsiniz.
  • En dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de; özel yapım, el dokuma, yün dokuma gibi hassas olan halılarınızı yetkililere söyleyerek ona uygun tekniklerle yıkanmasıdır. Bu gibi halılarda genellikle hızlı yıka, hızlı durula işlemi kullanılmaktadır.
  • Halılar sahiplerine verilmeden önce bir kontrolden geçmeli ve kalan leke ya da kirler varsa bu konuda da gereği yapılabilmelidir.

Halı Yıkama İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Halı yıkama firmaları tamamen bu iş üzerine kurulmuştur. Profesyonel bir şekilde evden alınıp eve teslim edilir. Öncelikle halılarınızı verebileceğiniz birkaç firma bulup fiyat araştırması yapmak daha doğru olabilir. Ardından vereceğiniz firmaya adres bilgilerinizi ilettikten sonra onlar halılarınızı evden alarak yıkama alanlarına götüreceklerdir. Aldıkları sırada ise halılarınıza kişisel bilgilerinizi ve bir barkod numarası yapıştırılır. Böylelikle halıların karışması önlenmiş olur. Ancak her halının yıkanma şekli farklıdır. Bu yüzden halılarınızı teslim ederken onlara halınızın kullanma talimatında yazan yıkama tekniklerini ve halınızın modelini yani; özel yapım, yün gibi hangi seçeneğe aitse belirtmenizde fayda vardır. Böylelikle halınız o tekniğe uygun şekilde yıkanacaktır.  Sizlerde aşağıda ve yukarıda verilen videomızda Küçükçekmece halı yıkama nın ne şekilde halı yıkandığı izleyebilir, konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Firmaya gelen halılar türüne göre ayrılır. Özel yapım, yün, el dokuma gibi… Yıkama bölgesine alınan halılar ilk olarak kaba tozlardan, kıl ve tüylerden uzaklaştırılmak için çeşitli aletlerle süpürülür. Böylelikle halı yıkama işlemi daha da kolaylaşır. Yıkama esnasında yıkama işlemini yavaşlatacak kıl gibi şeylerden kurtulmuş olunur. Ardından halılar otomatik olarak yıkama işlemini gerçekleştirecek olan makineler koyulur. Bu makineler modeline ve yıkanacak olan halının türüne göre fark göstermektedir. Su, deterjan, şampuanlar ve solüsyon gibi maddelerle dönen fırçalar sayesinde makinenin diğer tarafından yıkanmış bir şekilde çıkar.

       Yıkanma işlemi bittikten sonra halılara mutlaka sıkma işlemi uygulanmalıdır. Aksi takdirde çok sulu olan halılar kuruma esnasında suyu aşağı vereceği için halılarda leke ya da sararmalar meydana gelir. Yıkamadan çıkan halılar sıkma işlemi için bir başka makineye koyulur. Yüksek devirde sıkılan halılar neredeyse kurumuş olan makineden çıkartılır. Ardında kuruma işlemi için bulunan kurutma odalarına götürülerek kurutma askılarına asılır. Kuruma işlemi de tamamlandıktan sonra son kez bir kontrolden geçer ve kalan leke ya da kirler olup olmadığı, halıda meydana gelmiş bir zarar olup olmadığı kontrol edilir. En son olarak da halılar paketlenerek teslime hazır bir hale getirilir.

 

 

                          

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret148212