BİZİ ARAYIN

  • https://www.facebook.com/furkanhaliyikamafabrikasi/
  • https://twitter.com/?lang=tr
Halı Yıkama İzleme

Halı Yıkama

Halı insan oğlunun varolduğu günden beridir yaşamış olduğumuz son evreye kadar bir çok çeşit ve modellerle günümüze kadar ulaşarak evlerimizin olmazsa olmazları arasında nadide bir yer tutmaktadır. Halılar bir çok çeşitlilikle beraber zemin, duvar ve tavan halıları gibi bir çok alanda yer edinerek mekanımıza veya evlerimize görsel zenginlik kazandırmaktadır. Halıların her alanda bu kadar çok yer tutmasıyla birlikte halı yıkama’ya ihtiyaç duyulmuştur. Üzerinde sıklıkla vakit geçirdiğimiz Halılar zaman içersinde tozlanarak içerisinde göz görülmeyen kiri ve milyarca mikrobu haps ederek yaşam alanımızda bizimle birlikte yaşam sürdürerek çoğalmaktadırlar durum böyle olunca zaman içersinde ortamın havasızlığından dolayı nefes alış verişinde zorluklar çekerek sağlımızı olumsuz yönde etki ederek bizimle savaş içerisine girmektedir. Bu sonuçların doğurduğu olumsuzluklarla birlikte halı yıkama sektörü sizlerin yardımına koşuyor.

Halı Yıkama Nedir ?

Halı yıkama yılda 2 defa periyodik olarak yapılması gereken zorunlu temizliklerden biridir. Bu temizlik işlemi halı yıkama sektörü İçin geliştirilen son donanıma sahip otomatik makineler el değmeden bitkisel özlü ürünler yardımıyla derinlenmesine temizlenmesine halı yıkama denir. Halı yıkamacılık sektörüne olan talebin hızla artış göstermesiyle birlikte Halı Yıkama Fabrikaları hızla kurulmaya ve bu sektör üzerinde gelişme göstererek bugünlere kadar ulaşmaktadır. Halı yıkamaya olan talebin bu denli hızla büyümesi ve müşteri portföyün genişliği
İle beraber merdiven altı ve oto yıkamacıların halı yıkamada faaliyet göstermesi birçok müşterinin kabusu haline gelmiş bulunmakta, ucuz ve kaliteli , 2 günde teslimat, fabrika ortamında yıkama gibi birçok klişe sloganlarla vb. müşterilerin ilgisini çekerek kar elde ederek halılarda maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadırlar.


Sizlerde halı yıkamaya ihtiyaç duyduğunuz anda iyi bir araştırma yapmanız çalışacağız firmanın özgeçmişini iyi sorgulatmanız doğacak olan zararlar açısından sizlerin yararına olacaktır. Sizlerde bu araştırmalara rağmen temizlik konusunda istediğiniz sonuçları elde edemediyseniz tamda bu sırada FURKAN HALI YIKAMA yardımınıza koşuyor. Peki Furkan Halı Yıkama Kimdir.

Furkan Halı Yıkama

Furkan halı yıkama 2004 yılında İstanbul ili Beylikdüzü ilçesinde 1.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu tam teknolojik alt yapı ile donatılmış kurumsal ve köklü lider firma olarak faaliyet göstermektedir. Faaliyet çerçevesinde 20 illa 40 personel çalışanı ile İstanbul Avrupa yakasında Halı Yıkama sektöründe müşterilerine hitap etmektedir. Yıkama işlemlerini tam otomatik makinelerde el değmeden sağlık bakanlığı onaylı şampuan ve yardımcı ürünlerle yıkama işlemlerini itinalı bir şekilde söz verdiği gibi yerine getirmektedir. Sizlerde halı yıkama arayışı içinden çıkarak bugüne kadar görülmemiş temizliğe şahit olabilirsiniz. Bizler hiç bir zaman temizlikte ötün vermeden geçmişten geleceğe uzanan esnaflık sıfatıyla ve gene aynı şekilde sürdürülebilir kişilik ve otoriterimiz ile hareket ederek faaliyetlerimize yenilikçi yaklaşımımızla devam etmekteyiz.

İstanbul Halı Yıkama

İstanbul halı yıkamacılık sektöründe diğer gelişmiş iller arasında halı yıkama ve temizlikte sektörün duayeni olarak bilinmektedir. Gelişmiş sanayisi ile birlikte hızla büyüyen ve nüfusun hızla artmasıyla beraber sektör bu alanda hız kazanmıştır. Sektörü geçmişten bugüne taşıyan en önemli etken ise; kadınların iş hayatına girmesi ve inşaat sektörünüyle gelişen bloklaşmalar halı yıkama talebini hızla arttırmaktadır. Yeni düzen yeni dünya olarak adlandırdığımız evren artık bir çok kısıtlamalar ile karşımıza farklı yaklaşımlar ile karşımıza çıkmaktadır, bununla beraber kapı önlerinde halı,kilim yıkama gibi evrensel temizliklerimize de kısıtlamalar getirilerek yasaklanmış. Bizlerde bu aşama siz değerli müşterilerimizin her türlü ihtiyaçlarını gidermek adına sektörde yerimizi almaktayız. Bir çok sektör arasında çıkarak her zaman sağlam adımlar atarak bu sektörde tam 14 yıldır hizmet vermeye devam etmekteyiz. Sizlerde halı yıkamacılık sektörün beklediğiniz temizliğe şahit olmadıysanız eğer İstanbul’un en büyük ve gelişmiş halı yıkama tesisi sizler için büyümeye, hizmet vermeye ve kendini yenilemeye devam ediyor bizlere her türlü konuda İletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan ulaşabilir bilgi ve randevu oluşturabilirsiniz.

 Halı Çeşitleri 

Geçmişte üretilen halılar daha çok hep aynı tür ve dokunuşa sahipken şimdiki dönemde teknolojinin gelişmesiyle birlikte bir çok dokuma ve çeşitlilik ile farklılık göstermektedir. Halı çeşidinin fazla olmasıyla beraber yıkama ve bakımlarıda bu alanda farklılık kazanmıştır.Her bir halı çeşiti farklı fırçalarla ve farklı şampuanlarla özenle yıkanmaktadır. Bu yıkamanın farklı olması halının renk ve dokusunu kaybetmemesi daha uzun yıllara dayanması İçin farklı alternatifler uygulanmaktadır. Halıların bu denli farklı yıkanması fiyat konusunda değişiklikliğide doğurmaktadır. Peki gelelim günümüze en çok tercih edilen ve kullanılan halı çeşitlerine;

- [1] Makine Halısı: makina halıları günümüzde en çok tercih edilen ve sık sık kullanılan halı sınıfları arasında başta yeri almaktadır. Makine halısı dokusundan tamamen polyester iplik ile bir çok çeşitlilikle yerini almaktadır. Makine halıları diğer sınıf halılara göre daha sağlam ve esnek ve uzun ömür olarak bilinmektedir. Üzerinde bulunan kiri ve lekeleri tek yıkama atabilen küf ve deformelere karşı üstün performans sağlamaktadır.
- [2] Shaggy Halısı : son yollarda geleneksel halıların yanında son derece farklı renk ve seçenekler de halı üretildiğini görmekteyiz. Halı sınıflandırılması arasında sıklıkla tercih edilen ama daha sonrada pişmanlık uyandıran bir cinslerden biridir. Shaggy halıyı bu denli olumsuzlaştıran etken temizliğinin zor olması gelmektedir. İçine haps ettiği tozu kiri makine yardımı olsa dahil içinde barındırmaktadır. Bizler halı yıkamacılar olarak Shaggy halının kullanılmamasından yanayız daha sağlıklı bir yaşam alanı ve daha temiz bir halı İçin daha düz ve temizlenmesi kolay olan ürünler tercih etmeniz ev içindeki temizliğini kolaylaştıracaktır.
- [3] Akrilik halı: yeni nesil tüm halılar artık akrilik iplikle üretilmektedir daha fazla yumuşaklık ve parlaklık veren akrilik iplikli dokumalar evinizin havasını değiştiriyor her gösteriş acısından hemde maliyet acısında oldukça tercih edilen bir modeldir. Akrilik halılar temizlenmesi kolay ancak uzun süre kalıcı olan lekeleri içine haps ederek lekenin çıkmasını zorlaştırmaktadır. Sizlerde akrilik hacılarınızı yılda düzenli olarak en 2 defa yıkamanızı öneririz ve herhangi bir leke ile karşı karşıya kanıldığında sadece su ile ve beyaz bez parçası ile silinilmesi tavsiye edilmektedir.
- [4] Yün Halı: yaşam alanlarından biri genellikle daha soğuk bölgeler de sıklıkla tercih edilen yün Halılar geçmişi M.Ö 400 yıllara kadar dayanmaktadır. Yün halıların yıkama şekli kendi özgü doğal özlü şampuanı ile yıkanmaktadır. Yıkama işlemi esnasında herhangi bir renk solması yaşanmaması adına dondurarak ve yıkamadan hemen 1200 devirli boru tipi sıkma makinesinde %90 kurutularak havalandırılır.
- [5] Antika Halı: Bir halının antika olabilmesi için geçmişinin uzun yıllara dayanması gerekmektedir. Halının antika olabilmesi için geçmişinin 1920 yıllından önce olması esas alınıyor. Bu yıldan öncesi olan halıların antika olabilmesi veya bu sınıfa giriyor olabilmesinin en bariz nedeni boya ve boya fabrikaların daha kurulmadığı keşfedilmediği 1860 - 1870 dönemi kapsamaktadır. Antika halıların bir diğer önemli püf noktası kesinlikle boya kullanılmadan tamamen doğandan esirgenerek yapılıyor olmasıdır. Antika halılarının günümüze gelmiş örnekleride bulunmaktadır. Bu tür halıların yıkaması ve bakımı oldukça zahmetli ve titizlik gerektirmektedir. Bizler Furkan Halı Yıkama olarak geçmişten günümüze ulaşan nadide halılarınızı son derece titizlikle ve özen göstererek yıkamaktayız. Yıkama işlemleri diğer halı türlerine göre daha hassas ve özenle ve en önemlisi dondurarak yıkama yapılmaktadır. Sizlerde her türlü halılarınızı iyi kötü ayrımı yapmayan hepsini aynı keseye koyarak aynı özen ve hassasiyet ile yıkayan lider köklü ve kurumsal alt yapıya sahip olan tesisimizde temizletebilirsiniz.
- [6] Apex (Kilim): genellikle altı kaymaz olarak bilinen bu tür Halılar hafifliğinden ve kaymama özelliğinden ötürü fazla rağbet görmektedir. Apex halıların yıkama işlemi basit görünse aksini yansıtmaktadır. Bu türdeki bir halı İçin yıkama oldukça hassastır, çünkü ; yıkamada esneyen halılar kırılmalara yol açabiliyor ve bir kaç yıkamadan sonra zamanla halı arkası kum gibi dökülme meydana getirerek hoş olmayan bir görüntü sergilemektedir.

HALI YIKAMA AŞAMALARI

Halı yıkama sektörü oldukça zahmetli ve rağbet gören bir meslektir. Halı yıkama aşamaları bir çok firma tarafından farklılık göstermektedir. Bu farklılığı belirleyen belli başlı özellikler; firmanın teknolojik alt yapısı, kullandığı malzeme ve işini ne kadar önemsediğiyle alakalıdır. Bizler halı yıkama sektöründe uzun yıllardan beridir faaliyet gösteren sektör baZında köklü ve en iyi konumda yerimizi almaktayız. Halıların ilk etapta, Barkodlama , Toz alma, Yıkama, Kurutma, Toz alma ve kalite kontrol son işlem olarakta Servis bölümlerinden olmaktadır gelin bu aşamaları birlikte derinlemesine öğrenelim.
1. BARKODLAMA: Kapımıza ücretsiz servislerimizce alınan halılar herhangi bir karışma veya kaybolma gibi durumların önüne geçebilmek için her halı müşterinin ismi ve soyismi halının üzerine etiket ve zımba yardımıyla teslim edilene kadar yapıştırılır.
2. TOZ ALMA: Fabrikamıza gelen halılar cinsine göre ayrıştırılırktan sonra daha kaliteli ve verimli yıkama elde edebilmek için tek tek bozulma makinesinden geçirilir.
3. YIKAMA:Fabrikamı da getirilen Halılar diğer aşamalardan geçtikten sonra yıkama işlemine tabi tutulur yıkama işlemi 12 fırçalı tam otomatik makinalar da El deymeden bitkisel özlü şampuanlarla yıkama işlemi gerçekleştirilir
4. KURUTMA: Sulu olarak yıkanan Halılar 1200 devirli boru tipi sıkma makinesinde %95 oranında suyundan arındırılır geriye kalan kısım ise kapalı ortamlarda soğuk ve sıcak hava yardımıyla 12 saat boyunca kurutularak hazır hale getirilir.
5. TOZ ALMA & KALİTE KONTOROL: Tüm yıkama işlemi tamamlandıktan sonra halılar tekrardan toz alma işleminden geçirilir gerekli personel yardımıyla kalite kontrolü gerçekleştirilir yıkama evresi içerisinde halılarda herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemişse yıkama problem yoksa halıları hazır hale getirilir Aksi durumda iyi derecede temizlenmeyen veya yıkama esnasında lekeleri çıkmayan halılar çalışma masası üstünde leke çıkarma ilaçları ile halıdan uzaklaştırılır bu aşamada sonuç vermeyen halılar tekrardan özel ilaçlama yapılarak ikinci kes yıkama işlemine alınır.
6. SERVİS: yıkama işlemi bittikten sonra hazır hale getirilen halılar müşterinin müsaitlik durumuna göre ücretsiz servislerimizce kapınıza teslim edilir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret142899