BİZİ ARAYIN

  • https://www.facebook.com/furkanhaliyikamafabrikasi/
  • https://twitter.com/?lang=tr
Halı Yıkama İzleme

Beykent Halı Yıkama

 


     (0212) 853 60 02  &  (0544) 684 94 12

  Beykent halı yıkama olarak siz değerli müşterilerimize uygun fiyatta kalite hizmet sözü vermekteyiz. 

Günümüzde hijyene verilen önemin bir kat daha artmasıyla, temizliğin gerek evlerde gerekse iş yerlerinde günlük ya da haftalık bulunan ortama göre farklı zaman aralıklarında çok sık yapıldığı görülmektedir. Ev kadınları rutin yaptıkları temizliklerin yanı sıra her ay ya da genellikle bayramlarda yaptığı dip bucak temizlikler vardır.  Bu aşamada hanımların en çok özen gösterdiği alan ise halılardır. Uzun yıllardan beri halı kullanmanın gelenek olarak görüldüğü ülkemizde bir o kadar da tüm kiri içine emdiği ve hapsettiği bilinmektedir. Özellikle üzerine her basıldığında yüzeydeki kirlerin çoğu dibe çökmektedir ve bu da temizliği daha zorlaştırmaktadır. Her ne kadar süpürülse ya da silinse de hav arası denen boşluklara giren kirler kolay kolay temizlenmemektedir. Uygun yıkama alanı ve zamanı olan çoğu kadın bu zamana kadar evlerinin önünde halılarını köpük köpük ve tatmin olana kadar yıkamakta idi. Ancak günümüzde çoğu kadının çalıştığı ve zaman ayıramadığı çoğu kadının ise uğraşmamayı tercih ettiği bu dönemde yardıma koşan halı yıkama firmaları olmaktadır. Özellikle bu firmalar daha derinlemesine temizlik yaptıkları için evinde bebeği olan kadınların sıklıkla başvurduğu bir yöntem haline gelmiştir.

Bu alana olan ilgi arttıkça zamanla birçok halı yıkama firması açılmaya başlamıştır. Halılarınızı evden alarak fabrika ya da dükkânlarına götürüp son teknoloji ürünlerle yıkamaktadırlar. Dilerseniz bazı firmalar bu işlemleri bizzat evde ve yerinde yıkama yöntemleri ile de yapabilmektedir. Bu yazımızda halı nasıl yıkanır? Nelere dikkat edilir? Ondan bahsedeceğiz.

 

Halı Nasıl Yıkanır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Eğer halınızı bir firmaya vermeyi düşündüyseniz ilk olarak bir araştırma yapmak gerekmektedir. İşini son derece iyi yapan firmaların yanı sıra merdiven altı şekilde özen göstermeden yıkayan birçok firma bulunmaktadır. Böyle tuzaklara düşmemek için de daha önce yıkatıp memnun kalan tanıdıklarınız var ise onlardan yardım alarak bu firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Önce telefonla arayarak bilgi sahibi olabilir ve fiyat araştırması yapabilirsiniz. Eğer aklınıza yattı ise firma yetkililerine adres bilgilerinizi vererek evden aldırabilirsiniz.
  • Halılarınızı vermeden önce varsa halı garanti belgenize bakarak yıkama talimatlarını not edip gelen yetkili kişilere verebilirsiniz. Ayrıca halınız özel yapım, el yapımı, yün dokuma çeşitleri gibi bir modele sahi ise bunu da mutlaka firmaya bildirmeniz gerekmektedir. Onlarda halınızı uygun şartlarda yıkayacak ve verdiğiniz talimatlara uyacaktır. Ayrıca firma yetkilileri kargaşa ya da kaybolma gibi şeylerin önüne geçmek için halınıza bir barkod numarası ya da kişisel bilgilerinizi zımbalamalıdır.
  • Evinizden alınıp firmaya ulaşan halılar ilk olarak modellerine göre ayrılır. Ayrılan halılar üzerinde bulunan kaba tüy, kıl, toz gibi etkenlerden kurtulmak adına süpürme ya da silkme işlemine tabii tutulur. Kaba kirlerden alınan halılar makinelere yerleştirilir. Eğer halılarda varsa inatçı ya da dezenfektan ile çıkması zor olan lekelere kimyasal maddeler, ilaçlar sıkılır ve ardından makinelere yerleştirilir. Makinelere, halılara uygun şampuanlar ve dezenfektan ürünler eklenir.  Makineden bulunan sık fırçalar yardımı ile halılar köpürtülerek yıkanır. Yıkanma işleminin hemen ardından yine makinelerden gelen tazyikli su yardımı ile köpüklerden arındırılır. Yıkanması biten halılar makinenin diğer tarafından otomatik olarak çıkar. Halıların yıkanma işlemi bittikten sonra mutlaka yine makineler yardımı sıkma işlemi gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde direk kurutma odalarına alınan halılar fazla suyu direkt aşağı vereceği için halıların uç kısımlarında sararmalara neden olabilmektedir. Bu yüzden yıkanan halılar fazla sudan arındırılmak için sıkma makinelerine gönderilir. Halılar bu makineye rulo şeklinde katlanmış olarak koyulur ve yine halının türüne göre sıkma derecesi ayarlanarak fazla su makinenin aşağısından akıtılır. Sıkma işlemi de bittikten sonra halılar eğer alan ve ora uygunsa dışarıya ama firma şehir içi bir alanda ise içerdeki kurutma alanlarına alınır. Burada iyice kuruyan halılar kalite kontrole tabii tutulur. Halıda yıkama esnasında bir zarar ya da yırtık oluşmuş mu? Çıkmayan lekeler var mı? Kontrol edilir. Eğer çıkmayan bir leke görüldü ise ilaçlarla tekrar silinir ancak leke çıkmıyorsa tekrar bir yıkama işlemine gerek duyulur. Kuruyan ve kalite kontrol işlemini geçen halılar ise otomatik paketleme makineleri sayesinde paketlenerek servis araçlarına yüklenir. Paketleme işlemi yapılmaz ise halı teslim edilene kadar birçok yerle temas edeceği için yeniden kirlenmemesi açısından paketleme işi daha uygun olacaktır.
  • Özel yapım ya da el dokuma halılar ise çok fazla su ve sabunla temas ettiği takdirde zarar görme ihtimali yüksek olduğu için farklı bir yıkama çeşidi kullanılır. Bu halılar firma yetkilileri tarafından elle ya da çeşitli fırçalar yardımı ile hızlı yıka-hızlı durula taktiği uygulanır. Halılar hemen köpürtülür ve arkasından bir kişinin yardımı ile durulanır. Yine bu halılarda da sıkma işlemi gerçekleştirilir. Kuruma odasına alınan bu halılar da kalite kontrol işleminden geçerek, paketlenip araçlara yüklenir.

               Halı Yıkama Aşamaları

* Toz Alma: Halılarınızı yıkamadan önce toz alma makinasından geçiriyoruz. makinadan geçen halılar kum, toz, kıl, ölü deri ve buna benzer istenmeyen maddeleri halınızıdan uzaklaştırır. Yıkanmadan önce halılarınızın toz alma makinasından geçmesi gerekmektedir. Çünkü; Su ile temas eden kum vb. çamur halini alır ve halının temizlenmesini ve parlamasanı zorlaştırır. Sizlerde halınızı yıkatmadan önce tesisleri ziyaret etmeninizi öneririz.
.

* Halı Yıkama: Halılarınızın tozu alındıktan sonra cinsine göre ayrıştırılır ve anti bakteriyel, anti bit gibi ilaçlarla dezenfekte edilir. Ardından tam otomatik makinalarda yıkama işlemi yapılır. Yıkama işlemi sırasında varsa leke çalışması yapılır ve bol su ile durulanılır.
.

* Halı Sıkma ve Durulama : Halınız yıkanıp durulandırıltıktan sonra santrifüj makinasında durulanır ve %90 oranında kurutulur.


Halı Toz Alma ve  Paketleme İşlemi

Beykent Halı Yıkama olarak yıkama öncesi ve yıkama sonrası otomatik makinalarda toz alma işlemi gerçekleştirilir. Otomatik makinalarda tozu alınan halılarda leke kontrolü ve kalite kontrol işlemi yapılarak işlem ve leke gibi istenmeyen görüntü kirliliklerini en aza indirerek sizlere dileniğiniz gibi bir temizlik hizmeti sunmaktayız. Sizlerde halı yıkama ve temizlik alanında profesyonel hizmet alabilir, Gönül rahatlığı ile bizleri tercih edebilirsiniz.
Beykent Halı Yıkama Olarak Neden Biz 

 * İşinin ehli çözümler
 * 7/24 öneri ve şikayet hattı
 * Tam donanıma sahip alt yapı ve techizat
 * Ücretsiz servis ağı ile dilediğiniz saatte sorunsuz hizmet
 * Kurumsal lider firma
 * Özen gösteririz işimizi yaparken ayrıntıya önem veririz.
 * Yanınızdayız, bize olan güveninizi sarsmamak için dikkatli çalışırız.
 * Dinleriz, söylediklerinizi dikkate alır ona göre işimizi yaparız.
 * %100 müşteri memnuneyeti ilkesini benimsemekteyiz.

 Ücretsiz Servis Ağımız ve Bölgeler  Beykent Halı Yıkama olarak İstanbul Avrupa Yakasınındaki tüm ilçe ve mahallelere ücretsiz servis ağımız ile günün her saatinde hizmet vermekteyiz. Sizlerde bizleri dileğiniz yerde dilediğiniz zamanda arayabilir, profesyonel hizmet alabilirsiniz. 


Not:  
Beykent Halı Yıkama, Furkan Halı Yıkama adı altında hizmet vermektedir. Herhangi bir taşören veya fason gibi farklı kişi veya kuruluşlarla hizmek vermemektedir.Tüm personel ve hizmet kalitesi bünyemiz tarafından sağlanmaktadır.

beykent halı yıkama    beykent halı yıkama fabrikası  beykent halı yıkama firması

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret146922