• https://www.facebook.com/furkanhaliyikamafabrikasi/
  • https://plus.google.com/https://www.instagram.com/?hl=tr/posts
  • https://twitter.com/?lang=tr
Halı Yıkama İzleme

Sık Sorular Sorular

Kışın Halı Yıkanır mı ? Halıları Kışın Nasıl Kurutuyorsunuz ?

İstanbul"da kışın da halılar Furkan Halı YıkamaFabrikamızda yıkanır. Yeni seri  filtreli tam donanımlı halı kurutma makinamız ile tamamen kapalı özel yalıtımlı odalarımızda halılarınızı yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da kurutup ambalajlayıp teslim ediyoruz.


Her Leke Çıkartılabilir mi? % 100 Garanti verebilir misiniz?

Her lekeyi halının dokusuna ve rengine zarar vermeden çıkarabilmek dünyanın hiç bir yerinde mümkün değildir. Değerli müşterilerimize verdiğimiz halı yıkama garantisi halıya zarar vermeden çıkabilecek lekeler için geçerlidir. Evinizin süsü halınıza zarar getirmeden lekeyi çıkarmak için ne gerekiyorsa yapılacağına dair garanti veriyoruz.

Halı Yıkama Fiyatı Halının Türüne Göre Değişir mi?

Halılar kendi içerisinde farklılıklar göstereceği için üzerinde uygulanacak teknik ve uğraş da farklılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla örnek olarak bir ipek halının temizlenme fiyatı ile makine halısı arasında fiyat farkı oluşacaktır.


Halıları Toplarken Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

Temizlenecek olan alanlardaki kırılabilecek eşyaları güvenli bir yere taşımalısınız. Masalardaki resimler, lambalar, hatıra eşyaları vs. kaldırılmalıdır.
Halılar, sarılıp rulo hale getirilirken halının üst yüzeyi iç kısımda kalmalıdır.


Halı Yıkama İşleminden Sonra Halılar Çabuk Kirlenir mi ?

Bazı ev sahipleri, halı temizleme işleminden sonra halının daha çabuk kirleneceği konusunda kaygı duyduklarını ifade etmişlerdir. Bu kaygı, birçok temizleme şirketinin temizlik işlemini uygun olmayan şekilde gerçekleştirmesinden kaynaklanmaktadır. Bu şirketlerin çoğu, masraftan kaçmak ve zamandan tasarruf etmek için en ucuz temizlik sıvılarını kullanmakta, çalışanlarına doğru dürüst eğitim vermemekte ve deterjan kalıntısını gidermek için ayrı bir durulama işlemi gerçekleştirmemektedirler. Eğer halı yıkama ve halı bakımı bilinçli bir şekilde yapılmaz ve halıda deterjan bırakılırsa, yeniden kirlenme süreci hızlanacaktır.


Halım Eski, Değiştirmem mi Gerekiyor?

Günümüzde halının değiştirilmesi oldukça maliyetli olduğu için, en iyisi kullanılan halı, kilim gibi eşyaları öncelikle profesyonel halı yıkama firmalarına temizletmektir. Bu daha az maliyetlidir ve farklılık yaratabilirAğır Mobilyalardan ve Keskin Cisimlerden Kaynaklanan Çukur İzleri Giderilebilir mi?

Bu tarz çukurlaşmaların ortadan kaldırılması için garanti verilemez. Bu duruma ısı, nem ve halıların belli araçlarla elle temizlenmesi katkıda bulunabilir. Halı yıkama işlemi sorunun çözümüne katkı sağlayabilir, yine de halının eski haline dönmesi zaman alabilir. Ciddi durumlarda böyle hasarlar kalıcı olabilir.Daha Ucuza Halılarımı Nasıl Yıkatabilirim?

Aylarca süren görüşmelerimiz ve araştırmalarımız neticesinde anladık ki halı yıkama fiyatı ne kadar düşük olursa kalite de o oranla düşmektedir. Bu tabii ki daha pahalıya yıkayan daha iyi yıkar anlamına gelmez. Tam bu noktada bir denge vardır. Özellikle halı yıkama işi uzmanlık ve uğraş isteyen bir sektördür. Daha da önemlisi insan sağlığı söz konusudur. Çamurun ve pisliğin içerisinde işleyen oto yıkamalarda ya da m2’sini çok düşüğe yıkayan, standartlardan tamamen merdiven altı, fırsatçı halı yıkamacılarda kesinlikle daha ucuza yıkatabilirsiniz.Halımı Yıkattım Ama Lekeler Çıkmadı. Ne Yapmalıyım?

Halınızı temizlettiğiniz firmadan neden lekenin çıkartılamadığı hakkında bilgi aldıktan sonra gelecek cevap büyük olasılıkla lekeyi çıkarmak için kullanılması gereken kimyasalların halınıza zarar vereceği yönünde olacaktır. Bu noktada kararı siz vermelisiniz. Halınız leke ile kullanılmayacak durumda ise leke üzerinde uygulanacak kimyasal işlemin katlanabilir bir tahribat oluşturup oluşturmayacağına gerekli bilgileri halı yıkama firmasından aldıktan sonra karar vermelisiniz.Halılarımda Karışma Yada Kaybolma Olur mu?

Makbuz karşılığında aldığımız halılarınızı , halı yıkama fabrikamıza getirdiğimiz anda tek tek üzerinde müşteri numarası yazan etiket ile çıkmayacak şekilde yapıştırıyoruz.Bu sayede halılarınızın karışma ve kaybolma riskini ortadan kaldırıyoruz .Neden Halımı Yıkatmalıyım?

Türkiye’de genelde bayanlar halılarını yılda 1 veya 2 kere yıkatırken bu sayı batı ülkelerinde 4’e çıkmaktadır. Bunun nedeni ise gözle göremediğimiz, sizin, çocuklarınızın daha doğrusu tüm sevdiklerinizin sağlığını tehdit eden mikroplar ve alerjiye neden olan mikroorganizmalar ve bakterilerin bulunmasıdır. 1 gr halı tozunda yaklaşık 150.000 mikro organizma ve yüz milyona yakın mikrop bulunmaktadır. Bu seviyeyi minimuma indirmek ve sevdiklerimizin sağlığını korumak için ve tabii ki daha temiz halılara sahip olmak için halılarınızı mutlaka Furkan halı yıkama fabrikasına yıkatmalısınız.

beylikdüzü halı yıkama  beylikdüzü halı yıkama sık sorulan sorular  beylikdüzü halı yıkama fabrikası beykent halı yıkama esenyurt halı yıkama büyükçekmece halı yıkama  avcılar halı yıkama beylikdüzü halı yıkama s.s.s kumburgaz halı yıkama bahçeşehir halı yıkama sefaköy halı yıkama küçükçekmece halı yıkama

Anket
Hizmetimizden Memnun Kaldınız mı ?
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret49937